Παραμονη στη Νορβηγια – Σπιτι και εργασια

Home Forums About Norway Παραμονη στη Νορβηγια – Σπιτι και εργασια

This topic contains 52 replies, has 17 voices, and was last updated by  Χρηστος-Ερη 9 months, 1 week ago.

Viewing 3 posts - 51 through 53 (of 53 total)
  • Author

Καλημέρα. Καλη Χρόνια να έχετε με Υγεία.Τον Αυγουστο θα έρθουμε Νορβηγία με το συζυγο μου για να ψάξουμε για εργασία.Την γλώσσα έχουμε ήδη αρχίσει και τη μαθαίνουμε,Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο link για κάμπινγκ στο Bergen οπου έχουμε ήδη κλείσει τα εισιτήρια για να παμε;

Καλησπερα..Πρόσφατα ήρθα Νορβηγια με τη κοπέλα μου, συγκεκριμένα Drammen Και θα είμαι μέχρι τέλη του μήνα..Υπάρχει κάποια βοήθεια από εδώ μέσα με δουλειά ή τι πραγματικά χρειάζεται για να βρούμε δουλειά στα αγγλικά έστω και με λίγα Νορβηγικά?..Έχουμε παει ήδη σε πρακτορεία εύρεσης εργασίας και δεν μπορούν να κάνουν και πολλά..Είμαι μηχανικος αυτοκινήτων με 5 χρόνια προϋπηρεσία και είμαι κάτοχος όλων των τύπων Διπλωματών συν του ADR, και η κοπέλα Μαία με 2 μισή χρόνια προυπηρεσια .Και για αρχή μπορουμε να εργαστουμε οπουδήποτε: εστίαση, bar ή όπου άλλου..
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα.Στο finn.no μπηκατε να δειτε για εργασια?Εχει αρκετές αγγελίες!Παιδιά στην τελική αφού είστε εκει πηγαίνετε σε εταιρίες του αντικειμένου σας και αφήστε βιογραφικά επι τόπου.Μπορεί να είστε τυχεροί.Εμείς θα ανέβουμε τον Αύγουστο και θα κινηθούμε με αυτόν τον τρόπο.Καλή τύχη σας εύχομαι!

Viewing 3 posts - 51 through 53 (of 53 total)

You must be logged in to reply to this topic.