Πληροφορίες για μετανάστευση

Home Forums Ζωή στη Νορβηγία Πληροφορίες για μετανάστευση

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by Profile photo of Χρηστος-Ερη Χρηστος-Ερη 5 days, 10 hours ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author

Καλημέρα από Ελλάδα, έχω την κόρη μου με τον άντρα της που είναι παντρεμένη με δύο παιδιά και είναι άνεργοι και οι δύο και τους είπαν τα καλύτερα λόγια για την Νορβηγία και σκέφτονται να μεταναστεύσουν. Μήπως θα μπορούσατε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες αν υπάρχουν θέσεις εργασίας για μηχανικούς αυτοκίνητον και μηχανάκια και η κόρη μου έχει τελειώσει βοηθός μικροβιολόγου ακτινολόγου και φαρμακοποιού αλλά δεν τους νοιάζει και οποιαδήποτε άλλη εργασία την κάνουν. Αν μπορούσατε να μας βοηθήσετε σε αυτό το κομμάτι στο θέμα εργασίας θα σας είμαι ευγνώμον. Σας ευχαριστώ από Ελλάδα συγκεκριμένα από Λαμία, Φθιώτιδα.

Καλημέρα. Κοιτάξτε Εμείς θα φύγουμε το Καλοκαίρι με τον άντρα μου για να βρούμε δουλειά.Γενικοτερα για τη Νορβηγία λένε τα καλύτερα και μάλιστα από γνωστούς μας που έχουμε ρωτήσει!Για μηχανικούς αυτοκινήτων έχει ζήτηση και γενικότερα λένε ότι δουλειές υπάρχουν ωστόσο είναι απαραίτητο εφόδιο η γλώσσα!!!!

Επίσης ας ψάξουν τα παιδία στο Finn.no έχει αγγελίες εργασίας.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.