Ειδικευόμενος γιατρός στην Σουηδία,αναζητώ θέση στην Νορβηγία

Home Forums Ζωή στη Νορβηγία Εύρεση Εργασίας Ειδικευόμενος γιατρός στην Σουηδία,αναζητώ θέση στην Νορβηγία

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by  kiuyy hytff 3 years ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author

kiuyy hytff
    Participant

Καλησπέρα! Με λένε Νίκο και ζω με την σύζυγο και το 1,5 έτους παιδί μας στην Σουηδία. Εργάζομαι ως ST-läkare (ειδικευόμενος ιατρός) στην internmedicin και στην gastroenterologi.
    Η σύζυγός μου είναι δικηγόρος αλλά δεν εργάζεται ακόμη εδώ.
    Ενδιαφερόμουν να ερθω σε επαφή με συναδέλφους μου στην Νορβηγία που θα μπορούσαν να με πληροφορήσουν για τις συνθήκες εργασίας, το σύστημα ειδίκευσης, μισθό κ.α. και, ει δυνατόν, να ερχόμουν σε επαφή με κάποιον που ενδιαφέρεται να με προσλάβει.
    Μήπως υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει;
    Ευχαριστώ πολύ.

nek.apostolou
    Participant

Καλησπέρα.είδα το μηνυμά σου και είμαι και εγώ σε δύσκολη θέση.Ειδικευμένος από Ελλάδα , είμαι στο τελικό στάδιο της γλώσσας αλλά δεν μου αναγνωρίζουν όλη την ειδικότηατα και πρέπει να κάνω 2 χρόνια εξτρά στην Γενική Ιατρική.δε ξέρω αν τελικά αξίζει και έχει γίνει πολύ δουλειά για να μάθω τη γλώσσα.

kiuyy hytff
    Participant

Σε ευχαριστώ πολύ για την ταχεία απάντηση! Κι εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος από το επίπεδο ιατρικής στην μικρή πόλη που εργάζομαι και ψάχνω κάτι πιο ενδιαφέρον. Εύχομαι και σε σένα ό,τι καλύτερο και υπομονή!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.