Αναρτησεις αγγελιων απο εργοδοτες

Home Forums Ζωή στη Νορβηγία Εύρεση Εργασίας Αναρτησεις αγγελιων απο εργοδοτες

This topic contains 36 replies, has 25 voices, and was last updated by Profile photo of MediCarrera MediCarrera 2 months, 1 week ago.

Viewing 12 posts - 26 through 37 (of 37 total)
  • Author
    Profile photo of Grigoris
    Grigoris
    Keymaster

Για σου Αγγελική @tsoang.
    Κάτι οργανωμένο για να βρίσκουν δουλειά δέν υπάρχει. Και δέν νομίζω να υπάρχει και σε άλλες χώρες υπό την έννοια “έλα και θα τα κανονίσουμε εμείς”. Έδω σας προσφέρουμε τα πάντα από πληροφορίες … Κάνε μία αναζήτηση στη σελίδα καθώς θα βρείς πολλές πληροφορίες.

Profile photo of Aggeliki
    Aggeliki
    Participant

Προς θεού Γρηγόρη δεν εννοουσα κατι τέτοιο….

Με το οργανωμένο, απλά σκεφτόμουν πως κάποιοι Ελληνες που είναι χρόνια θα έχουν δικες τους δουλειες/επιχειρήσεις

οπότε θα μπορούσαν και να βοηθήσουν αυτούς που ψάχνουν

Τίποτα παραπάνω…

Profile photo of GEORGE
    GEORGE
    Participant

Καλησπερα και απο μενα σε ολους και συγχαρητηρια για το site που φτιαξατε..

Ειμαι επαγγελματιας οδηγος βαρεων οχηματων απο το 2001 μεχρι σημερα,το τελευταιο χρονο εδω στην Ελλαδα μας αυτη η ειδικοτητα που εχω,εχει καταντησει αφορητη και μη βιωσιμη απο ολες τις πλευρες μιας εργασιας,ειδικα οταν εργαζεσαι μονος και εισαι περικυκλωμενος απο υποχρεωσεις..Μπορει καποιος να με ενημερωσει για το τι επικρατει στη Νορβηγια βασει της ειδικοτητας που εχω;

Profile photo of Kotsifos Nicolas
    Kotsifos Nicolas
    Participant

Τελικά το πρώτο βήμα για να ξεκινήσει κάποιος είναι να μάθει πρώτα νορβηγικά; Ή και με άπταιστα Αγγλικά μπορεί να βρει δουλειά;

Είμαι μηχανολόγος μηχανικός με εμπειρία πάνω από 14 χρόνια σε διοίκηση εργοστασίων, υπεύθυνος παραγωγής, Operation Manager κλπ διοικητικές θέσεις. Είμαι μέλος της MENSA HELLAS (High-IQ Society) και γενικά μου κόβει αρκετά ώστε να μπορώ να ανταποκριθώ άμεσα σε οποιοδήποτε εργασιακό περιβάλλον και απαιτήσεις.

Χαιρετώ και καλό Πάσχα,

Κοτσιφός Νικόλας

Profile photo of Rallis
    Rallis
    Participant

Καλησπέρα στο foroum και σε όλους.! Είμαι καινούργιο μελος και θα ήθελα να πληροφορηθώ για το πώς είναι τα πράγματα στο να βρεί καποιός δουλειά στήν Nor-Way.
    Έγω ζούσα στήν νορβηγία(σάν εθελοντής σε μία οργάνοση/πρόγραμα) περίπου 3/5 χρόνια ξέρω αγγλικά μιλάω αρκετά νορβηγικά(θέλω ζέσταμα) και σάν δεύτερη μου γλώσσα τα ισπανικά,είμαι απόφοιτος μάγειρας σχόλης(ΙΙΕΚ ΠΡΑΞΗΣ) με προυπηρεσία πάνω απο 3 χρόνια σε κουζίνες(εστιατόρια,ταβέρνες,κουτούκια,fast-foud).
    Αυτη τη στιγμή δουλευω αλλα όπως ξέρουμε όλοι δυστηχώς εδω στην Ελλαδα χωρίς προοπτικές, σκέφτομαι να ξαναέρθω στην Νορβηγία για δουλειά και να μείνω.
    Άν μπορεί καποιός να βοηθήσει με κάποιο τρόπο τον ευχαριστώ εκ τον προτέρων. Ραλλής.

Profile photo of SPIROS PAGKALOS
    SPIROS PAGKALOS
    Participant

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.ΟΠΩΣ ΠΟΛΟΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ.ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΝΟΡΒΗΓΕΖΑ ΟΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΕΡΓΑΤΕΣ ΣΕ ΙΧΘΥΟΚΑΛΛΙΕΡΓΙΕΣ ΣΟΛΩΜΟΥ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΓΛΩΣΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΠΑΝΩ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Profile photo of
    Anonymous

Καλησπέρα!Ψάχνω απελπισμένα για δουλειά γι’αυτο σας παρακαλώ αν τυχόν έχετε κάποια πληροφορία μοιραστείτε την.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙂

Profile photo of Nickos K.
    Nickos K.
    Participant

Γεια χαρά σε όλους !!
    Είμαι επαγγελματίας οδηγός βαρέων οχημάτων, είμαι κάτοχος driving licence C+E – digital driver card – ADR certificate – DQS driver qualification card. Επίσης έχω 15 χρόνια εμπειρία , έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ευρώπη με το φορτηγό. Έμαθα ότι στην Νορβηγία υπάρχει ζήτηση σε αυτό το χώρο. Είναι αλήθεια ή ράδιο αρβύλα ; Αν κάποιος κάνει ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ας δώσει κάποια πληροφορία παραπάνω. Μην μπείτε στον κόπο να μου ανεβάσετε link με αγγελίες, τις έχω δει. Όντως θέλουν οδηγούς αλλά η γνώμη μου είναι ότι δουλειά δεν βρίσκεις με αποστολή CV. Αν θες δουλειά χτυπάς πόρτες με τα χαρτιά στα χέρια….
    Ξέχασα να γράψω ότι μιλάω και γράφω αρκετά καλά Αγγλικά.
    Υγεία για όλους !!
    Φιλικά
    Νίκος

Όπου γης και πατρίς !!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
    ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΣ, ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Η` ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, (ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΕΧΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΩΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ SECURITY) Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Profile photo of Stavros Mentis
    Stavros Mentis
    Participant

Καλησπέρα σε ολους.

Ονομάζομαι Σταύρος Μέντης,έχω γεννηθεί στην Νορβηγία δυστυχώς όμως οι γονείς μου αποφάσισαν να έρθουμε ξανά Ελλάδα,σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε θα ήθελα να μεταναστεύσω μιας και δεν υπάρχει τπτ εδώ.Αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί έχω φάει όλο το ίντερνετ και δεν έχω βρει καμιά πληροφορία εργάζομαι χρόνια στο χώρο του yachting ως πλήρωμα,τελευταία ως καπετάνιος.Επίσης έχω και μια εταιρία που κάνει επισκευές σκαφών αναψυχής,γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ?Στην πρεσβεία που πήγα απλά μου έδωσαν ένα κατεβατό με λινκς,έχω ψάξει πολύ αλλά τίποτα πάνω στο θέμα μου.

Ευχαριστώ πολύ.

Profile photo of Mitroulas Dimitris
    Mitroulas Dimitris
    Participant

ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ 39 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΜΕΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ. ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΩΣ ΜΠΑΡΜΑΝ ΣΕ ΚΑΦΕ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΚΙ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ. ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ,ΧΩΡΑΦΙΑ,ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΝΟΡΒΗΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Profile photo of MediCarrera
    MediCarrera
    Participant

Ευκαιρίες εργασίας στο δημόσιο σύστημα υγείας της Νορβηγίας

Αν σας απασχολεί η πιθανότητα εργασίας στο εξωτερικό και σας ενδιαφέρει μια θέση στο δημόσιο σύστημα υγείας της Νορβηγίας, τότε μπορείτε να απευθυνθείτε στη MediCarrera, ώστε να σας βοηθήσουμε σε αυτή τη διαδικασία.

Στη MediCarrera συνεργαζόμαστε με δημόσια νοσοκομεία και κλινικές σε διάφορες περιοχές της Σουηδίας, Νορβηγίας και Δανίας, προσφέροντας επαγγελματικές ευκαιρίες σε ιατρούς με τίτλο ειδικότητας, οδοντιάτρους και νοσηλευτικό προσωπικό, οργανώνοντας τη γλωσσική τους κατάρτιση και παρέχοντάς τους βοήθεια σε όλα τα πρακτικά ζητήματα που σχετίζονται με τη μετεγκατάσταση.

· Εξασφαλίζουμε μόνιμες θέσεις εργασίας ειδικευμένων ιατρών, οδοντιάτρων και νοσοκόμων/νοσηλευτών από όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης σε δημόσια νοσοκομεία, ιδιωτικές κλινικές και άλλες δομές υγείας στη Σουηδία, Νορβηγία και Δανία.

· Διοργανώνουμε τμήματα εκμάθησης γλώσσας για τον υποψήφιο και την οικογένειά του

· Αναλαμβάνουμε όλη τη διαδικασία μετεγκατάστασης τους στην χώρα προορισμού.

Όλες οι παραπάνω υπηρεσίες παρέχονται δωρεάν στους υποψηφίους και στις οικογένειές τους.

Ειδικότητες στις οποίες προσφέρονται θέσεις εργασίας στη Νορβηγία

– Οφθαλμολογία

– Ακτινοδιαγνωστική

– Γαστρεντερολογία

– Γενική Ιατρική

– Καρδιολογία

– Πνευμονολογία Φυματιολογία

– Νευρολογία

– Ψυχιατρική

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση: MediCarrera ἠ στο email: matina@medicarrera.com

Viewing 12 posts - 26 through 37 (of 37 total)

You must be logged in to reply to this topic.