ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ κ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Home Forums About Norway ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ κ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

This topic contains 82 replies, has 29 voices, and was last updated by Profile photo of Aspa Dyrma Aspa Dyrma 3 weeks, 6 days ago.

Viewing 8 posts - 76 through 83 (of 83 total)
  • Author
    Profile photo of φωτης
    φωτης
    Participant

Σεισμο στο Αιγιο? τι περιεργο 😛 Σε γενικες γραμμες, θελει αρκετο ψαξιμο στο εξωτερικο και διαρκη αναζητηση μεχρι να βρεις μια δουλεια οπου θα μπορεις να ζησεις ικανοποιητικα. Εξαρταται βεβαια απο πολλους παραγοντες ποσο θα σου παρει και τι αποτελεσμα θα εχεις. Εξωτερικο εχει θεσεις εργασιας και ευκαιριες. Καλη συνεχεια και καλη τυχη 🙂

Profile photo of diamadopoulou
    diamadopoulou
    Participant

Σ’ευχαριστώ πολύ!!!!!

diamadopoulou
    Participant

Γεια σας παιδία ήθελα να ρωτήσω το εξής: πρεπει να μεταφρασουμε και την σφραγιδα χαγης? γιατι ειναι στα γαλλικα σε καποια εγγραφα. ή την δεχονται ετσι΄;

diamadopoulou
    Participant

Σορυ για τις τόσες ερωτήσεις αλλα δεν ξέρει κάνεις ναμου απαντήσει εδώ.

Όσον αφορά το sak. ζητάνε confirmations from previous employers. αυτες τις βεβαιωσεις τις δεχεται ο sak στ αγγλικα υπογεγραμμενες και με την σφραγιδα του εργοδοτη και μετα επικυρωση των αντιγραφων απο την ελληνικη αστυνομια?

Profile photo of Kyrosis Ioannis
    Kyrosis Ioannis
    Participant

Kalispera paidia , skeftomai na er8o norbigia to ptyxio mou to perno ta xristougena giauto tha i8ela na rotiso prota (ida ola ta post sas kai pragmatika exete kanei poly kali doulia ) alla epeidi den exo to ptyxio akoma 8a i8ela na kserw epeidi den yparxei aytomatopiimenos tropos stin eyropi na dis se ti antistixi to ptyxio sou ean kapoios kseri i to exei kanei idi me antistixo ptyxio kai mporei na mou apantisi 8a me boi8ouse poly

Eimai sto TEI athinon tmima stef politikon mixanikon t.e

Meso to weg.org to ptyxio antistixi se (Bsc)Bachelor of Science Se Canada kai U.S episis se merikes xwres anagnorizete ws Bsc honors degree
    Mporei kapoios na mou pei ean;
    To ptyxio i analogo mixanikou tei anagnorizete sti norbigia?
    kai me ti antistixi ?

Department of Civil Engineering and Surveying & Geoinformatics Engineering of the T.E.I. of Athens

Degree in: CIVIL ENGINEERING
    Specializations:
    – Structural Engineering
    – Infrastructure Engineering

Eyxaristw Poly 😀

Profile photo of IOANNIS LEKKAS
    IOANNIS LEKKAS
    Participant

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Έχω τελειώσει φυσικοθεραπεία και θέλω να αναγνωρίσω το πτυχίο μου στη Νορβηγία!Έχω συγκεντρώσει όλα σχεδόν τα έγγραφα που απαιτούνται (πτυχίο του Τ.Ε.Ι.,άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος,αναλυτική περιγραφή των μαθημάτων της σχολής μου).Περιμένω μόνο την Ευρωπαϊκή Οδηγία 2005/36/ΕΚ, δε ξέρω αν χρειάζεται και το απολυτήριο λυκείου! Απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει. Πολλοί εδώ στο post αναφέρονται και στη σφραγίδα της Χάγης (ενώ έχω την εντύπωση ότι δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο SAK). Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι αυτή η σφραγίδα και αν είναι απαραίτητη και εφόσον είναι απαραίτητη πρέπει να έχουν τη σφραγίδα αυτή τα έγγραφα μου πριν μεταφραστούν ή μετά? Όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλημέρα σας! Βρίσκομαι στο στάδιο αναζήτησης εργασίας για την Νορβηγία και ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την διαδικασία της αναγνώρισης. Ξέρω ότι εδώ στην Ελλάδα χρειάζεσαι αναγνώριση του πτυχίου αν προέρχεται από το εξωτερικό σε περίπτωση που κάνεις αίτηση για πρόσληψη στο δημόσιο.
    Ισχύει το ίδιο και στην Νορβηγία ή σου ζητάνε αναγνώριση και για τον ιδιωτικό τομέα;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Πλατης Άγγελος

Profile photo of Aspa Dyrma
    Aspa Dyrma
    Participant

kalispera sas
    parakalw an mporei kapoios na me enhmerwsei, zw sthn Ellada kai exw skopo apo Ianouario na metakomisw sth Norvigia me skopo na vrw mia douleia. exw doulepsei sxedon 11 xronia se poly kala estiatoria san vasiki A’ servitora twra ergazomai san touristikos praktoras eimai akoma sto na mathainw kainourgia pragmata gt ayth th stigmh kanw ta vasika. mporeite na me enhmerwsete pws tha vrw mia apo tis dyo aytes douleies gia na ksekinhsw ergasia gt den gnwrizw kai thn Norvigiki glwssa. tha to ektimoysa poly an kapoios endiaferthei kai me voithisei. sas eyxaristw poly.

Viewing 8 posts - 76 through 83 (of 83 total)

You must be logged in to reply to this topic.